درباره ما

021-88539913

021-88171868

ترفندهای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی

تنوع برندها و محصولات در بازار فلش مموری، باعث شده تا تشخیص فلش مموری اصل از تقلبی کمی چالش برانگیز باشد که در ادامه ترفندهای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی را بررسی خواهیم کرد.

اشتراک گذاری

ترفندهای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی

ترفندهای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلیتشخیص فلش مموری تقلبی از اصل باتوجه‌به افزایش برندهای فیک، چالشی است که برای حل کردن آن باید اصول خاصی را بدانید. بسیاری از برندهای تقلبی فلش مموری، محصولات خود را مشابه با نمونه‌های اصلی عرضه می‌کنند که همین امر باعث سردرگمی کاربران برای خرید فلش مموری اصل شده است. خرید فلش مموری تقلبی مشکلات بسیاری دارد که از بین‌ آن‌ها می‌توان به کیفیت پایین محصول، در دسترس نبودن خدمات گارانتی و مشکلات نرم‌افزاری اشاره کرد. 

اگر قصد خرید فلش مموری اصل از برندهای معتبر بازار را دارید، فقط کافی است 5 دقیقه از وقت خود را به مطالعه این مقاله اختصاص دهید. 

بررسی کیفیت بسته بندی؛ برای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی

اولین قدم برای تشخیص فلش مموری اصل از تقلبی، بررسی کیفیت بسته بندی است. برندهای تقلبی مشخصات محصولات اصلی را کپی می‌کنند، اما کیفیت قابل کپی کردن نیست! جنس کارتن بسته بندی، برچسب هولوگرامی و مشخصات درج شده پشت بسته بندی فلش، نشانه‌هایی برای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصل هستند.
فلش مموری‌های اصلی در بسته بندی‌های باکیفیت همراه با پلمپ شرکتی هستند که اطلاعات گارانتی نیز روی آن‌ها درج شده است. البته علاوه‌بر کیفیت بسته بندی و جزئیات حک شده روی کارتن فلش، قیمت محصول نیز اهمیت بسیاری دارد. برای مثال قیمت فلش مموری ۵۱۲ گیگ اصل، نسبت به گزینه‌های تقلبی اختلاف فاحشی دارند که یک زنگ خطر مهم برای تشخیص اصالت فلش است. 

بررسی جعبه؛ یکی از ترفندهای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی

بررسی ظرفیت واقعی نسبت به عدد روی فلش؛ راز تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی!

زمانی که یک فلش مموری 16 گیگ خریداری می‌کنید، باید 16 گیگ فضا در اختیار شما باشد. اگر میزان ظرفیت دیسک داخلی با عدد درج شده روی فلش سازگاری ندارد، نشانه‌ای از تقلبی بودن محصول خواهد بود. برای مثال قیمت فلش 512 گیگ نسبت به 125 گیگ بیشتر است؛ زیرا مدل 512 گیگ فضای بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد. 

برندهای تقلبی، چیپ یک فلش 125 گیگ را داخل فلش 512 گیگ قرار می‌دهند و با چندین برابر قیمت فلش مموری به‌فروش می‌رسانند. از همین‌رو توصیه می‌شود پیش از استفاده از فلش مموری، در ویندوز به قسمت PC بروید. سپس روی درایو فلش راست‌کلیک کنید و زبانه properties را انتخاب کرده تا مشخصات فلش قابل مشاهده باشد. اگر ظرفیت درایو با ظرفیت حک شده روی کارتن بسته بندی تفاوت دارد، احتمال تقلبی بودن فلش افزایش می‌یابد. از‌همین‌رو مهم است که خرید فلش مموری را از نمایندگی فلش مموری در تهران انجام دهید تا اصالت محصول تایید شده باشد. 

برای تشخیص فلش اورجینال؛ کیفیت ساخت فلش را بررسی کنید

یکی از ساده‌ و در عین‌حال مهم‌ترین روش‌ها از انواع ترفندهای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی، بررسی کیفیت ساخت است. فلش‌های تقلبی کیفیت ساخت بسیار پایینی دارند. برای مثال فلز روی بدنه یک دست نیست و داخل پورت فلش، تراشه‌های طلایی رنگ دیده نمی‌شوند. بدنه پلاستیکی، تراز نبودن لوگو روی فلش و تیره بودن پورت usb نیز از سایر نشانه‌ها برای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی است.

از این ویژگی‌‌ها نه‌تنها برای تشخیص اصالت فلش مموری، بلکه در زمان خرید عمده فلش otg و فلش مموری نیز می‌توان استفاده کرد. 

بررسی کیفیت ساخت برای ترفندهای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی

مقایسه قیمت فلش مموری با سایر محصولات مشابه برای تشخیص اصالت

یکی از مهم‌ترین اقدامات برای خرید فلش مموری اصل، بررسی قیمت فلش با سایر محصولات بازار است. برخی از برندهای تقلبی برای فروش راحت‌تر محصولات خود، فلش مموری را با قیمت کمتری به‌فروش می‌گذارند. اختلاف قیمت بین محصول در نمایندگی‌‌های معتبر و فرعی، نشانه‌ای برای تشخیص فلش مموری اصل از تقلبی است. 

البته اگر خرید فلش را از نمایندگی فلش مموری لوتوس یا سایر نمایندگی‌‌های معتبر انجام داده‌اید و اختلاف قیمت وجود داشته است، احتمال دارد محصولات داخل تخفیف‌های فصلی باشند. علاوه‌‌بر قیمت، توصیه می‌شود مشخصات و ظاهر محصول را با اطلاعات داخل سایت‌‌های اینترنتی تطبیق دهید. 

مقایسه قیمت فلش مموری با سایر محصولات مشابه برای تشخیص اصالت

خرید فلش مموری از نمایندگی‌های معتبر؛ ساده‌ترین روش برای خرید فلش اورجینال

تشخیص فلش مموری اصلی از تقلبی کمی چالش‌برانگیز است، اما خرید از نمایندگی‌‌های معتبر به خرید محصول اصل کمک شایانی خواهد کرد. نمایندگی‌های معتبر به‌صورت مستقیم از تولید کننده اصلی خرید می‌کنند و کلیه محصولات آن‌ها با تضمین اصالت کالا فروخته می‌‌شود. اما برای خرید با اطمینان خاطر، شما می‌توانید قیمت فلش، کیفیت بسته بندی‌، بارکد روی جعبه و برچسب هولوگرامی را بررسی کنید. 

توجه داشته باشید که بررسی مشخصات برای خرید یک فلش مموری اصل، یک تصمیم مهم برای آینده استفاده از فلش مموری است؛ زیرا خرید محصول بی‌کیفیت روی قیمت فلش مموری 128 گیگ و سایر ظرفیت‌ها و هم‌چنین سلامت دستگاه‌های الکترونیکی شما تاثیر خواهد داشت. 

ارائه کارت گارانتی؛ نکته‌ای مهم برای مقایسه قیمت فلش مموری با سایر محصولات مشابه برای تشخیص اصالت

بررسی برچسب هولوگرامی و کیفیت ساخت؛ برای تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی

در این مقاله تلاش کردیم تا نکات مهم برای خرید فلش مموری تقلبی از اصلی را به شما بگوییم. با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید نسبت به خرید فلش مموری باکیفیت و اصلی از نمایندگی‌های معتبر اقدام کنید تا انواع کاربرد فلش مموری از جمله بوت کردن و نصب برنامه‌های پرتابل، برای شما امکان پذیر باشد. شما چه تجربه‌ای از خرید فلش مموری و تشخیص فلش مموری تقلبی از اصلی دارید؟ شما می‌توانید از طریق کامنت‌های همین مقاله، نظرات خود را با ما و سایر خوانندگان مجله لوتوس مموری به اشتراک بگذارید. 

مقالات مرتبط

اهمیت پشتیبان‌گیری منظم برای سلامت  و نگهداری فلش مموری
مقالات

راه‌های مراقبت و نگهداری از فلش مموری برای افزایش عمر

در این مقاله به بررسی راهکارهای به‌روز و موثر برای مراقبت و نگهداری از فلش مموری‌ها به‌منظور بهبود طول‌عمر آن‌ها می‌پردازیم. از پشتیبان‌گیری منظم تا رعایت روش‌های صحیح استفاده و بهره‌گیری از نرم‌افزارهای محافظتی، راهنمایی کارآمد برای استفاده طولانی‌مدت از فلش مموری‌ها ارائه خواهیم داد.

چگونه فلش را از حالت فرمت خارج کنیم؟ بررسی راهکارها
محصولات

چگونه فلش را از حالت فرمت خارج کنیم؟

چگونه فلش را از حالت فرمت خارج کنیم؟ سوالی است که کاربران پس از فرمت کردن فلش مموری با آن درگیر می‌شوند. برای دریافت پاسخ این سوال، این مقاله را از دست ندهید.

ایجاد فلش مموری بوتیبل ویندوز؛ با نرم افزار روفوس و ISO
مقالات

روش‌های بوت کردن ویندوز روی فلش

روش‌های بوت کردن ویندوز روی فلش با برنامه‌های روفوس و ISO انجام می‌شود. برای اشنایی با مراحل بوت کردن فلش مموری، فقط کافی است به مطالعه این مقاله بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *