درباره ما

021-88539913

021-88171868

راه‌های آسان برای افزایش ظرفیت حافظه فلش

افزایش ظرفیت در فلش مموری‌ها، افسانه است یا واقعا می‌توان ظرفیت فلش مموری را افزایش داد؟ برای دریافت پاسخ دقیق و فنی این سوال همراه با آشنایی با 5 راه‌ آسان برای افزایش ظرفیت حافظه فلش آشنا شوید.

اشتراک گذاری

افزایش ظرفیت حافظه فلش

افزایش حافظه فلش در 5 دقیقه! قطعا این جمله دروغی بیش نیست؛ زیرا نمی‌توان ظرفیت فیزیکی فلش را فراتر از محدودیت‌های تراشه‌های NAND آن افزایش داد. هم‌چنین شرکت سازنده ظرفیت مشخصی را برای فلش مموری در نظر گرفته است. البته روش‌های مختلفی برای بهینه‌سازی و مدیریت بهینه فضای فلش مموری وجود دارد که  با عنوان راه‌های آسان برای افزایش ظرفیت حافظه فلش شناخته می‌شوند. در این مقاله روش‌های نرم‌افزاری برای استفاده بهینه از دستگاه‌های فلش مموری را بررسی خواهیم کرد که باعث بهبود عملکرد فلش مموری خواهند شد. 

بهینه‌سازی حجم برای ذخیره‌سازی فایل‌ها؛ برای افزایش ظرفیت حافظه فلش

یکی از راه‌های آسان برای افزایش ظرفیت حافظه فلش، ذخیره فایل‌ها به‌صورت بهینه است. ابتدا فایل‌های غیرضروری را حذف کنید و فایل‌های بزرگ‌تر را فشرده کنید. با استفاده از نرم‌افزاهای ساخت ZIP یا RAR می‌توانید حجم فایل‌ها را به طور قابل توجهی کاهش دهید. به این ترتیب بخش بسیاری از فضای فلش مموری آزاد می‌شود. 

علاوه‌بر این، استفاده از نرم‌افزار شناسایی فایل‌های تکراری یا اصطلاحا داپلیکیت که نسخه‌ تکراری داده‌ها را حذف می‌کند، برای افزایش ظرفیت حافظه فلش بسیار مفید خواهد بود. توجه داشته باشید که این فرایند برای کلیه فلش‌ها قابل اجراست و اگر فکر خرید عمده فلش یو اس بی 3 را دارید، نیازی به نگرانی در مورد نحوه بهینه‌سازی فایل‌ها نخواهد بود. 

ذخیره فایل‌ها یه صورت فشرده؛ برای افزایش ظرفیت حافظه فلش

تدابیر امنیتی را به‌صورت موقت غیرفعال‌ یا خاموش کنید

زمانی که فلش مموری به کامپیوتر وصل می‌شود، نرم‌افزارهای امنیتی روی سیستم نسبت به اسکن آن اقدام می‌کنند که اسکن مداوم فایل‌ها، عملکرد درایوهای فلش را کاهش می‌دهد. غیرفعال کردن موقت گزینه‌های امنیتی هنگام انتقال حجم بالایی از داده‌ها، فرایند انتقال را سرعت می‌بخشد. 

هم‌چنین میزان بار روی حافظه درایو فلش مموری را کاهش می‌دهد و به‌همین‌ سادگی، فضای داخلی بیشتری از فلش در اختیار شما است. به یاد داشته باشید که پس از اتمام انتقال فایل‌ها به فلش مموری، مجددا تدابیر امنیتی را فعال کنید تا از داده‌های شما به نحواحسن محافظت شود. اگر از امنیت فلش مموری خود اطمینان کافی را ندارید، توصیه می‌کنیم نسبت به فرمت یا خرید عمده فلش در تهران از نمایندگی‌های معتبر اقدام کنید. 

به‌روزرسانی درایورها؛ یکی از راه‌های آسان برای افزایش ظرفیت حافظه فلش

درصورتی‌که تکنولوژی درایو usb‌ منسوخ یا از کار افتاده باشد، این درایورها منجر به کاهش سرعت فلش مموری خواهند شد. هم‌چنین بخشی از حافظه فلش را به خود اختصاص می‌دهند و فضای کمتری از فلش مموری در دسترس است. ابتدا باید بررسی کنید که آیا درایورهای USB سیستم به‌روز هستند یا خیر. سپس به‌روزرسانی درایورها را انجام دهید تا مشکلات سازگاری و سرعت فلش حل شوند. 

توجه داشته باشید نوع ویندوز و ورژن درایو‌های فلش مموری به طور غیرمستقیم روی استفاده موثر از فضای ذخیره‌سازی تاثیر خواهد داشت. اگر درایو‌ها به‌روز هستند و فلش مموری تکنولوژی قدیمی دارد و از برند لوتوس یا ریووکس است، برای دریافت فلش جدید بدون هیچ‌گونه هزینه فقط کافی است به مراکز گارانتی فلش لوتوس مراجعه کنید. 

بروزرسانی درایورها برای افزایش ظرفیت حافظه فلش

سازگاری سرعت پورت کامپیوتر و فلش مموری را بررسی کنید

یکی از راه‌های آسان برای افزایش ظرفیت حافظه فلش، بررسی سازگاری سرعت فلش و کامپیوتر است. درصورتی‌که درایور سرعت بیشتری داشته باشد، بخش عظیمی از حافظه به پردازش درخواست درایور اختصاص داده می‌شود. بررسی کنید که پورت USB و درایو فلش از سرعت انتقال داده‌های یکسانی پشتیبانی می‌کنند.
عدم تطابق منجر به محدود شدن سرعت‌ها و اشغال بخشی از حافظه فلش مموری شود. استفاده از درایو USB 3.0 برای پورت درایور USB 3.0 به‌دلیل سازگاری، سرعت بسیار خوبی را ارائه می‌دهد. هم‌چنین هیچ‌‌گونه فضای اضافه‌ای برای پردازش فایل از فلش مموری اشغال نخواهد شد. ازهمین‌رو توصیه می‌شود که برای خرید فلش یو اس بی 2، بررسی کنید که دستگا‌ه‌های شما نیز پورت USB 0.2‌ داشته باشند تا سازگاری کافی ایجاد شود. 

سرعت پورت و فلش مموری؛ عاملی تاثیر گذار روی حافظه مموری

فرمت مرتب فلش مموری؛ برای افزایش ظرفیت حافظه فلش

فرمت کردن مرتب فلش مموری، به افزایش ظرفیت حافظه فلش کمک می‌کند و فایل‌های پنهان فلش مموری حذف خواهند شد. فرمت فلش مموری باید با دقت انجام شود؛ زیرا کلیه داده‌ها روی درایو پاک می‌شوند. فرمت فلش مموری برای افرادی که استفاده روزمره از فلش دارند، کمک شایانی به مدیریت فضای فلش خواهد کرد. برای فرمت فلش مموری، کافی است آن را به کامپیوتر وصل کنید و روی فلش راست کلیک کنید. در پنجره جدید، روی گزینه Format کلیک کنید تا کلیه اطلاعات فلش مموری پاک شوند. 

اگر فضای ذخیره‌سازی فلش شما 32 گیگ است، این روش‌ها به‌صورت موقتی مناسب هستند و باید نسبت به خرید فلش مموری با فضای بیشتر مانند فلش 128 گیگ اقدام کنید. برای خرید و بررسی قیمت فلش 128 گیگ، فقط کافی است نگاهی به محصولات معتبر و گارانتی‌دار لوتوس داشته باشید.

فرمت دوره‌ای؛ برای افزایش حافظه فلش مموری

فرمت دوره‌ای فلش مموری؛ بهترین روش برای افزایش ظرفیت حافظه فلش

در حقیقت باید گفت که افزایش فیزیکی ظرفیت فلش مموری‌ها ممکن نیست، اما می‌توان با بهینه‌سازی حجم فایل‌‌ها و سایر اقداماتی که بررسی کردیم، بیشترین استفاده را از فلش مموری داشته باشید. این روش‌ها راه‌حل‌های عملی و عمومی برای انواع فلش از جمله فلش مموری آیفون محسوب می‌شوند. شما می‌توانید در بخش کامنت‌ها، نظرات خود را در رابطه با راه‌های آسان برای افزایش ظرفیت حافظه فلش با ما و سایر خوانندگان لوتوس مموری به اشتراک بگذارید. 

مقالات مرتبط

اهمیت پشتیبان‌گیری منظم برای سلامت  و نگهداری فلش مموری
مقالات

راه‌های مراقبت و نگهداری از فلش مموری برای افزایش عمر

در این مقاله به بررسی راهکارهای به‌روز و موثر برای مراقبت و نگهداری از فلش مموری‌ها به‌منظور بهبود طول‌عمر آن‌ها می‌پردازیم. از پشتیبان‌گیری منظم تا رعایت روش‌های صحیح استفاده و بهره‌گیری از نرم‌افزارهای محافظتی، راهنمایی کارآمد برای استفاده طولانی‌مدت از فلش مموری‌ها ارائه خواهیم داد.

چگونه فلش را از حالت فرمت خارج کنیم؟ بررسی راهکارها
محصولات

چگونه فلش را از حالت فرمت خارج کنیم؟

چگونه فلش را از حالت فرمت خارج کنیم؟ سوالی است که کاربران پس از فرمت کردن فلش مموری با آن درگیر می‌شوند. برای دریافت پاسخ این سوال، این مقاله را از دست ندهید.

ایجاد فلش مموری بوتیبل ویندوز؛ با نرم افزار روفوس و ISO
مقالات

روش‌های بوت کردن ویندوز روی فلش

روش‌های بوت کردن ویندوز روی فلش با برنامه‌های روفوس و ISO انجام می‌شود. برای اشنایی با مراحل بوت کردن فلش مموری، فقط کافی است به مطالعه این مقاله بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *