درباره ما

021-88539913

021-88171868

صفر تا صد ریکاوری فلش مموری با نرم افزار و بدون نرم افزار

ریکاوری فلش مموری، چالشی جذاب که یا باعث از دست رفتن اطلاعات برای همیشه می‌شود یا تصاویر و اسناد مهم شما را باز می‌گرداند. برای دریافت اطلاعات مهم ریکاوری فلش مموری، مطالعه این مقاله برای شم مفید خواهد بود.

اشتراک گذاری

آشنایی با کلیه مراحل ریکاوری فلش مموری

حتما شما هم تجربه از دست دادن اطلاعات مهم از روی فلش مموری به دلیل قطع اتصال فلش مموری از کامپیوتر یا آلودگی ویروسی یا حتی فرمت اشتباه را داشته‌اید. این موارد باعث می‌شوند اطلاعات روی فلش مموری شما در کمتر از یک چشم برهم‌زدن حذف شوند و دیگر قابل دسترسی نخواهند بود. البته، یک روش برای بازگرداندن اطلاعات روی فلش مموری وجود دارد که بسیار ساده و در عین‌حال کاربردی هستند. در این مقاله، راه‌های بازیابی اطلاعات از فلش مموری را با نرم‌افزار و بدون از نرم‌افزار بررسی می‌کنیم.

بررسی مراحل ریکاوری فلش مموری با استفاده از نرم‌افزار

برای ریکاوری فلش مموری با استفاده از نرم‌افزار، ابتدا باید یک نرم‌افزار مناسب و کاربردی را پیدا کنید که پیشنهاد ما Disk Dril است. این نرم افزار رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد و بهترین گزینه برای ریکاوری اطلاعات فلش مموری است که در ادامه نحوه استفاده از آن را بررسی خواهیم کرد. البته توجه داشته باشید که پس از ریکاوری فلش، دیگر قادر به استفاده از اطلاعات آن نخواهید بود و باید نسبت به خرید یک فلش مموری جدید از نمایندگی فلش مموری لوتوس که برندی معتبر با خدمات عالی است، اقدام کنید. 

ریکاوری فلش مموری؛ از صفر تا صد

انتخاب نرم افزار مناسب؛ اولین قدم برای ریکاوری فلش مموری

از برنامه Disk Drill به‌عنوان قدرتمندترین نرم‌افزار برای بازیابی فایل‌های پاک شده استفاده می‌شود. این نرم افزار قابلیت بازگرداندن اطلاعات در انواع فلش مموری‌ها و را به دو صورت اسکن عمیق و سطحی فراهم کرده است. هم‌چنین نرم‌افزار دیسک دریل، با پشتیبانی از فرمت‌های HFS/HFS+, FAT, NTFS، داده‌های شما را در کمتر از چند دقیقه بازگردانی می‌کند. در ادامه به بررسی مراحل ریکاوری با استفاده از این نرم‌افزار می‌پردازیم. 

توجه داشته باشید که پس از ریکاوری، فلش دیگر قابل استفاده نخواهد بود و باید با مراجعه به گارانتی فلش مموری، نسبت به دریافت یا خرید یک فلش مموری نو اقدام کنید. 

فرایند ریکاوری فلش مموری با نرم‌افزار معتبر Disk Drill Data Recovery

برای استفاده از نرم‌افزار بازیابی داده‌ها، باید نرم‌افزار Disk Drill Data Recovery را از وب‌سایت رسمی آن دانلود کنید. نسخه‌های مخصوص سیستم‌های عامل Windows و Mac  از این نرم‌افزار در دسترس هستند. فایل را دانلود و آن را نصب کنید. سپس با طی کردن مراحل زیر، اطلاعات را بازیابی کنید:

 1. فلش مموری خود را به یکی از پورت‌های USB کامپیوتر وصل کنید و بررسی کنید که دستگاه به درستی توسط سیستم شناسایی شده است.
 2. نرم‌افزار Disk Drill را باز کنید. در صفحه اصلی، تمام درایوهای متصل به کامپیوتر نمایش داده می‌شوند. درایو مربوط به فلش مموری خود را از لیست انتخاب کنید.
 3. پس از انتخاب درایو، روی دکمه “Search for lost data” کلیک کنید تا نرم‌افزار اسکن درایو را شروع کند. 
 4. پس از اتمام اسکن، فایل‌های قابل بازیابی در نرم‌افزار نمایش داده می‌شوند. شما می‌توانید پیش‌نمایش فایل‌ها را مشاهده کرده و فایل‌های مورد نظر خود را بازیابی کنید. 

توجه داشته باشید که این نرم‌افزار دو مدل اسکن دارد که شامل مدل‌های اسکن سریع (Quick Scan) و اسکن عمیق (Deep Scan) می‌شود. اسکن سریع زودتر انجام می‌شود، اما اگر اسکن سریع نتوانست داده‌های مورد نظر شما را بازیابی کند، باید به سراغ انجام اسکن عمیق بروید. توصیه می‌شود پس از ریکاوری فلش مموری،‌ نسبت به استفاده مجدد از فلش اقدام نکنید تا داده‌های شما حفظ شوند. شما می‌‌توانید با مراجعه به نمایندگی فلش مموری در تهران، یک فلش جدید از برند مورد نظر خود خریداری کنید. 

دیسک دریل؛ بهترین نرم افزار برای ریکاوری فلش مموری

ریکاوری فلش بدون نرم افزار؛ با دستورهای CMD

یکی از روش‌های بازیابی بدون نیاز به نرم‌افزار، استفاده از Command Prompt ویندوز است. این روش نسبت به استفاده از نرم‌افزار کمی متفاوت است و شما پیش‌نمایش فایل‌ها را در اختیار ندارید. با طی کردن مراحل زیر، می‌توانید بدون نرم افزار اطلاعات را ریکاوری کنید.

 1. فلش را به کامپیوتر متصل کنید.
 2.  صفحه دستورات ویندوز یا Command Prompt را باز کنید و دستور `chkdsk X: /f` را وارد کنید. توجه داشته باشید که حرف X نام درایو فلش شماست.
 3. سپس دستور `ATTRIB -H -R -S /S /D X:*.*` را وارد کنید تا فایل‌های مخفی شده را بازیابی کنید.

پس از پایان فرآیند، فایل‌های بازیابی شده روی یک پوشه جدید در فلش مموری ذخیره‌سازی می‌شوند. با بررسی این پوشه، می‌توانید اطلاعات از دست رفته را بازیابی کنید. پس از ریکاوری نیز باید نسبت به خرید فلش یو اس بی 2 یا 3 اقدام شود؛ زیرا فلش قبلی قابل استفاده نیست. 

ریکاوری فلش مموری با دستورهای ویندوز

چرا اطلاعات روی فلش مموری حذف می‌شوند؟

در مقاله صفر تا صد ریکاوری فلش مموری با نرم افزار و بدون نرم افزار، دو روش برای بازیابی اطلاعات از دست رفته فلش مموری‌ها به شما پیشنهاد دادیم، اما در حقیقت چرا اطلاعات فلش مموری از دست می‌رود؟ برای پاسخ به این سوال، بررسی دلایل زیر خالی از لطف نخواهد بود:

 • حذف یا فرمت تصادفی اطلاعات: اشتباهی که ممکن است توسط خود کاربران رخ دهد.
 • فایل‌های ویروسی: ویروس‌ها می‌توانند اطلاعات را از بین ببرند یا دسترسی به آن‌ها را محدود کنند.
 • فرمت کردن ناخواسته فلش مموری: توجه کنید فرمت شدن اطلاعات، ممکن است در نتیجه خطاهای کاربر یا خرابی‌های فنی رخ دهد. 
 • آسیب‌های فیزیکی: برخورد با زمین، آب، شکستگی و ضربه از دلایل فیزیکی برای فرمت شدن فلش مموری‌ها هستند. 
 • مشکلات نرم‌افزاری: در برخی موارد مشکلات نرم‌افزاری مانند عدم شناسایی فلش به دلیل قدیمی بودن درایورها نیز می‌تواند باعث فرمت ناگهانی شود. 
 • نوسان‌های ناگهانی برق: قطع و وصلی برق در زمان کار با فلش، ممکن است منجر به سوختگی فلش شود.

این دلایل نیز می‌توانند باعث از دست رفتن اطلاعات شوند که با روش‌های معرفی شده، می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید. فرقی نمی‌کند فلش شما چه ظرفیتی داشته باشد، درصورتی‌که دچار فرمت شده است، باید نسبت به بازگردانی اطلاعات اقدام کنید. البته میزان ظرفیت فلش روی قیمت آن تاثیر دارد؛ برای مثال قیمت فلش مموری ۵۱۲ گیگ نسبت به مدل‌های 32 یا 16 گیگ ارزان است که به دلیل ظرفیت حافظه، تعجبی ندارد. 

استفاده از روش‌های ریکاوری فلش مموری؛ برای بازگردانی اطلاعات

بازیابی اطلاعات از روی فلش مموری امکان پذیر است؛ اما به‌دلیل ریسک‌پذیر بودن این روش توصیه می‌شود حدالامکان از اطلاعات خود نسخه بک‌آپ تهیه کنید. فرقی نمی‌کند ریکاوری با نرم‌افزار باشد یا با دستورهای سیستمی، کلید موفقیت در فرایند بازیابی اطلاعات، ذخیره داده‌های روی سیستم یا فلش مموری جدید است. هم‌چنین پس از فرمت شدن فلش، توصیه می‌شود داده‌های جدیدی روی آن وارد نکنید تا شانس بازیابی اطلاعات افزایش یابد. در این مقاله تلاش کردیم فرایند بازیابی اطلاعات را به شما آموزش دهیم. هم‌چنین در مجله لوتوس مموری، می‌توانید نسبت به مطالعه مقاله‌‌های جذاب و کاربردی مانند «‌آشنایی با پرسرعت ترین فلش مموری» نیز اقدام کنید. 

مقالات مرتبط

اهمیت پشتیبان‌گیری منظم برای سلامت  و نگهداری فلش مموری
مقالات

راه‌های مراقبت و نگهداری از فلش مموری برای افزایش عمر

در این مقاله به بررسی راهکارهای به‌روز و موثر برای مراقبت و نگهداری از فلش مموری‌ها به‌منظور بهبود طول‌عمر آن‌ها می‌پردازیم. از پشتیبان‌گیری منظم تا رعایت روش‌های صحیح استفاده و بهره‌گیری از نرم‌افزارهای محافظتی، راهنمایی کارآمد برای استفاده طولانی‌مدت از فلش مموری‌ها ارائه خواهیم داد.

چگونه فلش را از حالت فرمت خارج کنیم؟ بررسی راهکارها
محصولات

چگونه فلش را از حالت فرمت خارج کنیم؟

چگونه فلش را از حالت فرمت خارج کنیم؟ سوالی است که کاربران پس از فرمت کردن فلش مموری با آن درگیر می‌شوند. برای دریافت پاسخ این سوال، این مقاله را از دست ندهید.

ایجاد فلش مموری بوتیبل ویندوز؛ با نرم افزار روفوس و ISO
مقالات

روش‌های بوت کردن ویندوز روی فلش

روش‌های بوت کردن ویندوز روی فلش با برنامه‌های روفوس و ISO انجام می‌شود. برای اشنایی با مراحل بوت کردن فلش مموری، فقط کافی است به مطالعه این مقاله بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *